KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12609229
*
nr 1260 9229
Gerhard Geidel
(1925-2011), Tyskland
Oljemålning, Skepp. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Gerhard Geidel, tysk bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:22:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 18:01:58
1
450 kr
8/6 19:34:24
2
400 kr
8/6 19:34:24
1
450 kr (Budbetjänt)
8/6 19:36:15
2
600 kr
8/6 22:13:49
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gerhard geidel germany marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar skepp tyska tyskland tyskt
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Gerhard Geidel
Gerhard Geidel, tysk bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs om budbetjänten
nr 1260 9229
Gerhard Geidel
(1925-2011), Tyskland
Oljemålning, Skepp. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Gerhard Geidel, tysk bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 18:01:58 | 1 | 450 kr |
8/6 19:34:24 | 2 | 400 kr |
8/6 19:34:24 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/6 19:36:15 | 2 | 600 kr |
8/6 22:13:49 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gerhard geidel germany marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar skepp tyska tyskland tyskt
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37